PLYTELIŲ LYGINIMO SISTEMŲ PALYGINIMAS 25.10.2015 – Posted in: Info

Perfect Level

Tornado USA

Raimondi

ATR

RUBI

TUSCAN leveling system

DTA

CARDUCCI

TRAVERTI

WEBER ProTile STAR

TUSCAN

MLT

Čia Jūs galite apžvelgti kitus Plytelių lyginimo sistemų gamintojus iš skirtingų žemynų. Šaunu, jog inžinieriai įvairiais būdais siekė vieno ir to paties tikslo, kas iš esmės ir įvyko, bet … apie kiekvieno iš jų privalumus galite spręsti patys, peržiūrėję kaip jie dirba…

Iš sistemų pateiktų rinkoje yra sistema Raimondi ir Rubi. Sąrašo pradžioje pristatyta  Raimondi levelling system sistema, tai dar viena italų gamintojo plytelių lyginimo sistema. Vaizdinėje medžiagoje galima pamatyti darbo su šia sistema principus. Taip pat pristatyta plytelių lyginimo sistema RUBI.

Vaizdinė medžiaga padėsianti pradedantiesiems plytelių klojėjams
Jūs norite atlikti remontą vonios kambaryje ar virtuvėje? Idealus variantas – plytelės. Vaizdo įrašai padės tiems, kas neturi pakankamai patirties. Vaizdo įrašus filmuoja bei talpina į internetą profesionalai. Jie tokiu būdu dalinasi patirtimi. Kiekvienas gali pasinaudoti jų patarimais.
Meistrai, kurių specializacija – plytelės, vaizdo įrašus skiria atsakymams į daugelį klausimų, kylančių pradedantiesiems. Tarp jų:
 Ar visada ir ar visos dėžutės plytelės būna vienodo dydžio?
 Kaip išklijuoti nelygias plyteles?
 Kaip išmatuoti vertikaliąją ir horizontaliąją liniją?
 Kaip teisingai išmatuoti ir išpjauti vandens vamzdžių angas?
Į šiuos klausimus mes ir pasistengsime atsakyti šiame straipsnyje.
Plytelių dydis skiriasi priklausomai nuo to, kokiam paviršiui klijuoti ji skirta. Grindų plytelės paprastai būna didelių dydžių. Kelis kartus didesnės nei tos, kurios klijuojamos ant sienų. Nors kai kurie dizaineriai, siekdami i suteikti žavesio interjerui, derina įvairius variantus. Įvairių dydžių, o ne retai ir spalvų, plyteles galima pamatyti ant sienų bei grindų. Jų pagalba atliekamas zonavimas arba sukuriami įnoringi raštai, imituojant kilimėlį.
Bet visi šie dydžiai buvo sukurti specialiai. Dažnai būna taip, kad nusipirkus vienodos kokybės spalvos, ir ,atrodytų, dydžio, plyteles, mes dėžutėje aptinkame, jog kvadratų ar stačiakampių formos nėra idealiai lygios, o  išgaubtos arba įdubę. Jos gali skirtis viena nuo kitos 1-2 mm, o kartais ir 4 mm. Tai — antrarūšės plytelės. Profesionalai tikina, jog tokios plytelės paskutiniu metu dažnai pasitaiko. Maža to,  egzistuoja didžiausios leidžiamosios kreivumo ribos, todėl atidžiai perskaitykite visus užrašus, esančius ant dėžutės. Ten privalo būti nurodyti visi leistini nuokrypiai.
Darbas su kreivomis plytelėmis.
Plytelių kreivumas pasireiškia ne tik tuo, kad jų kampai ne tiesūs, kaip turėtų būti, bet ir tuo, kad pačios plytelės gali būti išgaubtų ar įdubusių formų. Nemaišykite brokuotų plytelių su tomis, kurios iš pradžių buvo sumanytos kaip specialios formos apdailos medžiagos.

Žinoma, tokių kreivų plytelių niekas neparduoda, tačiau plytelių su nežymiais nukrypimais visgi gali pasitaikyti. Klijuoti šiek tiek deformuotas plyteles, žinoma, galima, tačiau teks pasikankinti. Jums padės kelių taisyklių laikymasis:

  1. Dirbdami su kreivomis plytelėmis, sekite, kad atitiktų kryželiai, kadangi būtent jie pirmiausiai pastebimi.
    Tiems, kurie nežino kas yra kryželiai – paaiškinsim. Kryželiais vadinamos siūlės tarp keturių gretimų plytelių. Taip vadinami jie būtent dėl išorinio panašumo į kryžių.
  2. Klijuokite kreivas plyteles ant lygaus paviršiaus.
    Yra žinoma, kad nereikėtų stengtis išlyginti sienos paviršiaus nelygumus klijų pagalba. Šiuo atveju plytelės arba skils, arba visai nesilaikys. Klijų pagalba galima ištaisyti tik nežymius (1-2 mm) plytelių nelygumus.
  3. Nespauskite plytelės prie sienos, kadangi stengiantis sukurti idealiai lygų paviršių Jūs dar ne kartą perkelinėsite ją į kitą vietą.

Kaip galima suprasti, kad sienos paviršius tapo idealiai lygus? Kvalifikuoti meistrai daro taip. Jeigu pavydžiui, sienoje yra durų anga, jie atsistoja ant slensčio į kambarį ir žiūri į sieną iš šono. Kokia lygi gavosi siena bus matoma plika akimi.
Kreivumą galima nustatyti ir kitais būdais: statybinio gulsčiuko ar lazerio pagalba.
Klojant plyteles turi būti nuolat stebima ne tik horizontali, bet ir vertikali siena. Tai atliekama statybinio burbulinio gulsčiuko, kampainio arba lazerio pagalba. Statybinis gulsčiukas, kampainis lazeris idealu būtų naudoti visus matavimo įtaisus. Šiuo atveju Jūs iš tiesų galėsite pasiekti, kad Jūsų siena būtų lygi.
Idealių sienų įprastame miesto bute paprastai nebūna. Tuose kambariuose, kur dažniausiai klijuojamos plytelės, būtiniausiai yra razečių, vandens ir kanalizacijos vamzdžių. Šios «kliūtys» sukuria tam tikrus sunkumus, dėl kurių plyteles tenka pjaustyti. Kaip teisingai pažymėti tą dalį, kurią būtina išpjauti. Matavimus geriausia atlikti su lazeriu, bet galima apsieiti ir su įprastu matavimo metru (rulete).
Jeigu būtina keisti keraminės plytelės matmenis, tai jos išpjaunamos plytelių pjovikliu arba spec. el. prietaisu. Jeigu reikia išpjauti apvalią angą, naudokite deimantines karūnėles. Norite sužinoti detaliau, kaip galima išpjauti plyteles namų sąlygomis? Mūsų puslapyje yra keletas straipsnių skirtų šiai temai. Ieškoti skiltyje  «Pjovimas». Pasakysime tik tiek: tam kad palengvinti sau darbą, pjaunant plyteles pjovimo metu reikia lieti vandeniu. Dar geriau palaikyti jas vandenyje apie valandą.

Taigi, tiems kurie nusprendė iškloti plyteles namų sąlygomis, tačiau neturi reikiamų žinių, mes rekomenduojame pažiūrėti specialių vaizdo įrašų. Šiuose įrašuose profesionalai dalinasi patirtimi. Jų patarimai bus naudingi kiekvienam.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.